Перероблені продукти та їх зв'язок з ожирінням

Чіпси, газована вода і заморожена піца, як правило, містять велику кількість солі, цукру і трансжирів, а також, іноді, підсилювач смаку, глутамат натрію, який, при постійному вживанні , за деякими дослідженнями, збільшує ризик захворювання раком.Але вчені намагаються зрозуміти, чи є в подібних  продуктах, що зазнали технологічної обробки, ще щось шкідливе для нас.

Вже досить давно був виявлений взаємозв'язок між популярністю дешевих упакованих продуктів харчування зі зростанням в усьому світі кількості людей, які страждають ожирінням. Проте рекомендації щодо обмеження вживання технологічно перероблених харчових продуктів є  марними, з огляду на зручність і найрізноманітніший асортимент продуктів, що потрапляють в цю категорію.Хоча три недавніх дослідження додають більше подробиць щодо того, як наше все більш індустріалізоване харчування може впливати на здоров'я, вони також підкреслюють, наскільки неоднозначними можуть бути наукові висновки в області харчування.

Що значить «продукти, які зазнали технологічної обробки»?


Копчення, заморожування, подрібнення або пастеризація - це процеси, які в тій чи іншій мірі проходять майже всі продукти. Навіть якщо сама обробка не робить їжу шкідливою, «перероблена їжа» зазвичай вважається негативним терміном.

Для більш точного визначення , що таке перероблені харчові продукти,  вчені розробили систему, яка групує продукти за чотирма категоріями. Вона далека від досконалості, але дозволяє зробити висновок, що продукти з високим ступенем обробки, не залишаються  без суттєвих змін.

Газовані напої, печиво в коробках, локшина швидкого приготування і готові курячі нагетси - ось деякі приклади продуктів з високим ступенем обробки. Але в цей список включені навіть продукти, які можуть здатися корисними, наприклад, пластівці для сніданку, енергетичні батончики і деякі йогурти.
 

Що з ними не так?

Дешеві упаковані продукти оточують нас на кожному кроці, в тому числі, на касах, на заправних станціях і в торгових автоматах. І тому невеличке чотиритижневе клінічне випробування може допомогти поглибити наше розуміння того, чому вживання напівфабрикатів веде до ожиріння.

Дослідники з Національного інституту здоров'я США виявили, що люди споживали в середньому 500 зайвих калорій в день, коли харчувалися переважно обробленими продуктами. І це навіть при тому, що вчені намагалися підібрати їжу, максимально насичену такими поживними речовинами, як клітковина.

І це ще не все. В ході іншого дослідження французькі вчені виявили, що люди, які їли більше оброблених продуктів, частіше страждали серцевими захворюваннями. Аналогічне дослідження, проведене в Іспанії, показало, що вживання великої кількості оброблених продуктів було пов'язано з підвищеним ризиком смерті.


Чому ж такі популярні оброблені продукти?

Вони дійсно смачні, але є також інші причини,через які вам так складно відмовитися від сирних листкових пиріжків чи морозива.

За результатами досліджень, у тих учасників, які споживали мінімально оброблені продукти харчування,  вироблялося більше гормону, що пригнічує апетит, і менше гормону, що викликає голод. Причина даної біологічної реакції не відома. Ще один висновок: оброблені продукти вживалися набагато швидше.«Ці продукти, як правило, м'якші, їх легше жувати і ковтати», - говорить Кевін Хол з Національного інституту здоров'я США, який керував дослідженням.

Хол зазначив, що також має значення джерело поживних речовин. Клітковина, що входить до складу свіжих фруктів та овочів, наприклад, втамовує голод на довший термін, ніж клітковина, що додається в такі готові до вживання продукти, як печиво, йогурт чи газована вода.Пам'ятайте, що ми - це те, що ми їмо! Харчуйтеся правильно і будьте здорові та енергійні!

Немає коментарів: