Духмяний перець - англійське зілля

Духмяний перець в Європу був завезений Колумбом. Оригінальний та інтенсивний смак швидко завоював цій приправі популярність, особливо в Англії. Навіть існує відповідна назва цієї пряності в Польщі - англійське зілля.

Приправа - це плоди вічнозеленого дерева родини миртових (Myrtaceae), яке сягає у висоту до 15 м і вирощується заради своїх плодів.
Плід — кулеподібна ягода, в недозрілому стані — синьо-зелена. Плоду притаманний сильний приємний аромат, що поєднує в собі букет смаків гвоздики, кориці, мускатного горіха і чорного перцю.

 Культивують перець духмяний на Ямайці, Кубі, у Мексиці, Індії, Індонезії. Недозрілі плоди (піменти) збирають, висушують на сонці та очищають від квітконіжок.


У Карибській кухні духмяний перець з його приємним ароматом, що нагадує гвоздику, є однією з найважливіших і широко вживаних спецій. Поширеною стравою є фаршироване перцем м'ясо, що смажиться на багатті з гілок духмяного перцю. Це дещо нагадує використання мирту у країнах Середземномор'я.

Також духмяний перець вирощують у Мексиці, хоча і гіршої якості. Там він входить до складу знаменитих соусів mole.

Сухі ягоди набувають бурого чи коричневого кольору, аромат їх посилюється. У піментах міститься велика кількість ефірної олії, головним складником якої є євгенол.

Плоди та листки духмяного перцю — джерело ефірної олії, котра застосовується у медицині, особливо стоматологічній практиці, як антисептичний засіб.

Відомо про  позитивний вплив цієї спеції  на травлення.

Ефірна олія, яку виготовляють з духмяного перцю має застосування і в парфумерії.


Слід пам'ятати, що смак та запах цієї приправи дуже інтенсивні, тому застосовувати її слід з обережністю і в невеликій кількості. Запах духмяного перцю дуже насичений, бо поєднує в собі запахи мускатного горіха, чорного перцю та кориці.

 В розтертому вигляді  духмяний перець  набуває красивого темно-бежевого кольору з червонуватим відливом, і в такому виді його можна використовувати для випічки.
Духмяний перець придає аромат та пряний смак всім видам соусів та маринадів; його застосовують до страв з м'яса, грибів, риби. Також він є натуральним ароматизатором для ковбас, шинок, запіканок та супів.
Дуже часто духмяний перець вживають  в Англії. Британці застосовують його для приготування соусів та рагу, а також для маринування овочів (разом з насінням білої гірчиці).

Духмяний перець також досить популярний у США, де кухарі додають його до багатьох традиційних страв.

На європейському континенті духмяний перець є менш популярним, однак він є складником фаршу для сосисок, а у Скандинавії його часто використовують для приготування випічки з м'ясом.

В Данії духмяний перець входить до складу специфічного продукту smørrebrød (вишукані ковбаси, м'ясо домашньої птиці, риба, овочі та сир на білому хлібі).

Духмяний перець незамінний при консервації (у часи парусного флоту для довгого зберігання, м'ясо пересипали духмяним перцем).

У виробництві алкогольних напоїв лікеру та рому також використовують цю пряність, так само, як для приготування глінтвейну та компотів.


Тож застосовуйте в приготуванні страв та напоїв цю чудову спецію, без прянощів наша кухня стала б прісною і нецікавою!

Немає коментарів: